Wczytuję dane...

Mówimy NIE masowej produkcji!

Mówimy NIE masowej produkcji!

Małe dzieła sztuki. Zegarki w całości wykonane ze srebra (próby 925).

Od ponad 25 lat tworzymy małe dzieła sztuki w formie srebrnych zegarków z najwyższej próby srebra. Na początku, gdy zaczynaliśmy, produkcja jubilerska w Polsce była bardzo popularna.  Każdy salon jubilerski posiadał w swojej ofercie srebrne zegarki oraz biżuterię artystyczną- ręcznie produkowaną. Obecnie, takie produkty posiadają nieliczni.  Branża jubilerska dla większości społeczeństwa, ogranicza się do sieciówek w centrach handlowych.

Import z Chin małej, drobnej, masowej, popularnej i niestety „taniej” biżuterii spowodował, że chyba nie ma kobiety, która nie popadła w szał zakupu np. celebrytek.

Nikt nie myśli o tym, że jest to typowo masowa produkcja, która nie ma nic wspólnego z prawdziwym Polskim  rzemiosłem.

Teraz, gdy praktycznie cały świat oparty jest na produkcji w Chinach, pandemia covid 19 pokazała nam, jak jesteśmy ubodzy w dobro zwane produkcją rodzimą. Klienci kierują się głównie ceną, kupują produkty słabej jakości, które kończą swój żywot w bardzo krótkim czasie. W tej sytuacji My- twórcy, nie chcąc stracić Klientów, jesteśmy zmuszani do utrzymywania niskich cen, co w rezultacie prowadzi do bankructwa i upadłości. Obecnie wiekszość Klientów dokonuje zakupów głównie w centrach handlowych, bo tak jest wygodniej, szybciej.

Wydaje nam się, że są to produkty wyjątkowe. Problem pojawia się, gdy potrzeba naprawić zerwany łańcuszek lub wstawić kamyk w pierścionku. Szukamy wtedy lokalnych usług jubilerskich, które pomogą nam doprowadzić do użytku biżuterię, w krótkim czasie.

W ofercie największych firm jubilerskich  takich jak Apart Sp. zo.o., YES Biżuteria Sp. z o.o., Kruk S.A dostępnych w galeriach handlowych, nie znajdziecie srebrnych zegarków. Najczęściej są to produkty jedynie posrebrzane. Zegarki posrebrzana cechuje się niską trwałością, szybkim wycieraniem i często może wywoływać uczulenia.

Nasza pracownia od lat produkuje zegarki ze srebra i nie skłamię, jak napiszę, iż obecnie jesteśmy jedynym producentem zegarków srebrnych w Polsce. Na przełomie ostatnich kilku lat obserwujemy, jak z polskiego rynku znikają te małe dzieła sztuki. Firma po firmie, ogłasza upadłość. 

Chcę, w tych kilku zdaniach przekazać Państwu, aby czasem pomyśleć, zastanowić się, co kupujemy i jaki to ma wpływ na Polskie rękodzieło. Na małe i duże firmy rodzime, które często od wielu pokoleń wkładają całe serca w swoją produkcję.

Dla jednych to tylko zegarek, nie ważne czy jest z Chin, czy ręcznie wykonany przez rzemieślnika w pracowni.

Dla innych to cały świat.  Serce i dusza.

Dbajmy o rodzime produkcje.